GREEN SPORT OTESTOVAL SOLÁRNÍ LAMPIČKU COELSOL LUNA NA DOVOLENÉ

DOVOLENÁ V ČESKÉM LESE S LAMPIČKOU COELSOL LUNA

Na dovolenou do Českého lesa jsem vzal na otestování solární lampičku Luna od firmy Coelsol.
Věděl jsem, že bude dobrým pomocníkem, ale to co předvedla za 12 dní, mě a rodinu nadchlo.

 

Během dne se nabíjela a pak celou noc svítila. Ne však, jako nějaká bludička, ale opravdu vydávala světlo ke čtení, nebo pro noční sprchování ve speciální venkovní sprše.  

Můžete mít režim slabší, či silnější, nebo blikání. Rychle se přenese a pověsí na háček kamkoli. Výhodou je, že pro nabíjení lampička nepotřebuje ani přímé slunce. "Zhasíná" postupně, též výhoda. Je velmi malá po vyfouknutí, takže nezabere místo a je velmi lehká, jako pírko... Životnost lampičky je okolo 5 let. 
Jediné, s čím si zaměstnávám hlavu je ekologičnost solárního "panelu". Výroba – likvidace. Na druhé straně svítilna na klasické tužkové baterky apod. Není vůbec ekologická. Výroba a likvidace klasických baterek není jednoduchá a hlavně klasické baterky jsou svým obsahem velmi škodlivé pro nás a pro přírodu a kolik kusů se jich za dobu provozu musí v lampičce vyměnit, že?

Úžasný pocit zážívám, když dám za okno lampičku a večer při ní čteme synovi před spaním bez elektro smogu, který je z běžné lampičky napíchlé do zásuvky a když náhodou usnu, druhý den se lampička z přírodního světla opět nabije.

autor: Michal Rožek

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Více info zde: http://www.solarnimoda.cz/cookies/